Proces certyfikacji drzwi

Proces certyfikacji drzwi

Najwyższym dowodem uznania i potwierdzeniem jakości produktu oraz systemu organizacji i zarządzania produkcją jest Certyfikat Zgodności. Dla wyrobu budowlanego często nie wymagany prawem (z wyjątkiem drzwi przeciwpożarowych) ale podnoszący w wielkim stopniu rangę wyrobu, jest dla drzwi specjalnych swoistym paszportem i gwarantem bezpieczeństwa, zarówno fizycznego, jak i prawnego, nie tylko dla użytkownika, ale też firmy projektowej oraz wykonawcy obiektu. Obecnie procesowi certyfikacji poddawane są drzwi przeciwpożarowe A60 do zastosowań morskich, dla których certyfikacja jest obowiązkowa. W tym przypadku zastosowanie mają zupełnie odmienne od budownictwa lądowego normy i przepisy, które określają cechy, zakres stosowania oraz wymogi dla drzwi. Podstawowym dokumentem obejmującym 7 grup produktów kierowanych dla przemysłu morskiego, w tym drzwi przeciwpożarowych, jest Dyrektywa 96/98/WE zwana w skrócie Dyrektywą MED, na zgodność z którą przeprowadzany jest proces certyfikacji. Wyrób certyfikowany zgodnie z Dyrektywą MED, producent jest upoważniony i zobowiązany oznakować specjalnym znakiem, tzw. „kołem sterowym” jako potwierdzenie zgodności.

Poniżej przedstawiamy unikatową galerię "palenia" drzwi DONIMET DC3.1 A60 OR do zastosowań na platformy wiertnicze. Badanie ogniowe odbyło się w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku.

Poniżej przedstawiamy galerię "palenia" drzwi DONIMET DC SL A60 OR do zastosowań na platformy wiertnicze. Badanie ogniowe odbyło się w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku.

Badanie ogniowe drzwi DONIMET DC SL A60 OR od strony zewnętrznej:

Badanie ogniowe drzwi DONIMET DC SL A60 OR od strony wewnętrznej:

Aktualności

 • Bądź bezpieczny
  23.04.2020 r.

  W kwietniowym numerze miesięcznika FORUM BRANŻOWE, w rozdziale "Ochrona przed włamaniem"...

  W kwietniowym numerze miesięcznika FORUM BRANŻOWE, w rozdziale "Ochrona przed włamaniem" ukazał się artykuł...

 • Donimet potwierdza jakość i niezawodność swoich produktów
  13.02.2020 r.

  W zakończonym procesie badania drzwi mieszkaniowych DL1.3 PP30 RAPTOR w teście Wielokrotnego Zamykania...

  W zakończonym procesie badania drzwi mieszkaniowych DL1.3 PP30 RAPTOR w teście Wielokrotnego Zamykania i Otwierania produkt...

 • Program Stypendialny Firmy Donimet 2019
  24.06.2019 r.

  Już po raz 12. przyznane zostały Stypendia firmy DONIMET, dla najlepszych uczniów wareckich szkół,...

  Już po raz 12. przyznane zostały Stypendia firmy DONIMET, dla najlepszych uczniów wareckich szkół, kończących edukację...

 • V Zawody strzeleckie o Puchar firmy DONIMET
  31.05.2019 r.

  W sobotę 25 maja, na miejskiej strzelnicy w Warce, odbyły się V Zawody strzeleckie o Puchar firmy...

  W sobotę 25 maja, na miejskiej strzelnicy w Warce, odbyły się V Zawody strzeleckie o Puchar firmy DONIMET.