O firmie

O firmie

Początki firmy DONIMET sięgają roku 1988, kiedy jej założyciel – Józef Donica uruchomił produkcję segmentów ogrodzeniowych w niewielkim zakładzie rzemieślniczym. W roku 1989 rozpoczęto produkcję drzwi stalowych, które zapewniły przedsiębiorstwu sukces rynkowy.

DONIMET jest firmą rodzinną, dzięki czemu jej działania charakteryzuje wysoka elastyczność i szybkość podejmowania strategicznych decyzji. Od początku postawiono nacisk na wysoką jakość produkcji i fachowość obsługi klienta, dzięki czemu firma zyskała renomę i uznanie na rynku. 

Obecnie DONIMET dysponuje trzema budynkami produkcyjnymi o łącznej powierzchni 3000 metrów kwadratowych oraz obiektem biurowym o powierzchni 600 metrów kwadratowych, w których zatrudnia ponad pięćdziesięciu wysoko wykwalifikowanych pracowników. 

Kierownictwo firmy dużo uwagi poświęca działaniom proekologicznym. Powietrze w halach produkcyjnych oczyszczane jest za pomocą sieci wyciągów aspiracyjnych, a wszystkie budynki ogrzewane są nowoczesnymi piecami Viessmann lub nagrzewnicami Tecno-Clima, zasilanymi gazem ziemnym. Procesy lakierowania odbywają się zgodnie z najnowszymi trendami - elementy stalowe lakieruje się w nowoczesnych kabinach do lakierowania proszkowego ADAL, a drewnopochodne elementy wykończeń powierzchni lakierowane są w kabinie lakierniczej LUMINA SAICO, dzięki czemu zanieczyszczenia emitowane przez zakład dodatkowo ulegają zmniejszeniu.​

Sieć sprzedaży wyrobów firmy obejmuje swoim zasięgiem obszar całej Polski. Dystrybucja odbywa się za pośrednictwem ponad stu autoryzowanych dystrybutorów. Produkty firmy sprzedawane są także poza granicami kraju: Republika Czeska – COD-OKNA s.r.o., Wielka Brytania – Lincoln Security LTD., Austria – E.Augustin GmbH, Rumunia – Astra Tehnica De Securitate LTD., Niemcy – SB Systembau e.k., Belgia – Eurobel Construct SCRL.Stale pracujemy nad udoskonalaniem produkowanego asortymentu oraz wprowadzaniem na rynek nowych produktów i rozwiązań technologicznych.​ Produkcja odbywa się na sterowanych numerycznie CNC prasach wykrawających, na podstawie opracowywanych przez naszych informatyków programów w systemach AUTO-CAD i CAD-CAM, co zapewnia wysoką dokładność produkcji i jej powtarzalność.

Jako jeden z pierwszych producentów drzwi antywłamaniowych, wykonując szereg badań w laboratoriach badawczych Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Instytutu Techniki Budowlanej, firma Donimet wprowadziła na rynek drzwi stalowe zewnętrzne produkowane w oparciu o wymagania zharmonizowanej normy europejskiej PN-EN 14351-1:2006.

Firma DONIMET szczyci się pozycją lidera wśród dostawców na potrzeby wojska i innych służb mundurowych. Zawdzięcza to wysokiej jakości produktom posiadającym Certyfikaty Zgodności z wymaganiami tychże podmiotów, a także personelowi technicznemu posiadającemu Poświadczenia Bezpieczeństwa Osobowego oraz posiadaniu Koncesji MSWiA i własnej Kancelarii Tajnej.

Rok 2001 poświęcono na wdrożenie w firmie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2001.​

Jednostką certyfikującą, która zbadała wiarygodność firmy Donimet było Bureau Veritas Quality International, które oferuje uznawane na światowym rynku certyfikaty wydawane według akredytacji między innymi: niemieckiej, holenderskiej, brytyjskiej, amerykańskiej, polskiej i innych. O prestiżu jednostki certyfikującej świadczy fakt, że do jej klientów należą takie przedsiębiorstwa, jak: IBM, Siemens, Rolls-Royce, Goodyear, Mitsubishi, Shell i wiele innych.

Firma Donimet aktywnie uczestniczy w Targach i imprezach, mających na celu przybliżanie potencjalnym klientom produkowanego asortymentu, pozyskiwanie nowych dystrybutorów na terenie kraju oraz promowanie marki.​

Nasze wyroby otrzymały szereg nagród i wyróżnień, począwszy od roku 1998, który zaowocował zdobyciem Złotego Medalu na Targach Budownictwa w Bydgoszczy i Pierwszej Nagrody Prezydenta na Targach Budownictwa w Żorach oraz Złotego Medalu za Bankowy Wyrób Roku 1999 na Konferencji Zabezpieczeń dla Banków. W 2011 roku drzwi specjalne firmy Donimet zostały uhonorowane Dyplomem Lidera Ochrony Informacji Niejawnych w kategorii „Nowoczesne technologie zabezpieczeń technicznych” przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych. Wysoką jakość naszych drzwi potwierdzają Towarzystwa Ubezpieczeniowe, udzielając zniżek w ubezpieczeniach obiektów, w których zostały zastosowane. 

25 maja 2007 Firma DONIMET zajęła I miejsce w III edycji konkursu „Firma Roku Powiatu Grójeckiego 2006” w kategorii Przemysł.

Kierownictwo firmy podejmuje także działania prospołeczne w najbliższym otoczeniu, wspiera lokalne inicjatywy, takie jak program „Działaj Lokalnie” organizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A., sponsorowało Galę Boksu Zawodowego, a drużyna piłkarska DONIMET grała w Wareckiej Lidze Piłki Halowej. 

Od 2008 roku Donimet przyznaje coroczne Stypendium Naukowe dla najlepszych absolwentów wareckich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasi stypendyści osiągają także doskonałe wyniki w nauce na dalszej drodze edukacji, co jest najlepszą zachętą do kontynuowania programu.

W 2014 roku System Zarządzania Jakością Przedsiębiorstwa Donimet został zatwierdzony przez Lloyd's Register Quality Assurance jako zgodny z normą ISO 9001:2008.  Procedury systemu zostały rozszerzone o wymagania Dyrektywy Morskiej MED, co pozwala na sprzedaż drzwi dla przemysłu stoczniowego w każdym zakątku Świata.

W 2015 roku firma zmieniała logo w ramach konsekwentnie realizowanej kampanii sprzedażowej i marketingowej.

11 stycznia 2016 roku, po ukończeniu postępowania sprawdzającego przeprowadzonego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, firma DONIMET uzyskała Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego.


W 2016 roku firma DONIMET otrzymała Gazelę Biznesu 2015. Ranking Gazele Biznesu - to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Spółka Donimet od 2020 r. jest częścią grupy ASSA ABLOY, międzynarodowego lidera w dziedzinie kompleksowych zabezpieczeń budynków. Grupa zatrudnia ponad 47 000 pracowników na całym świecie.

 

Aktualności

 • Donimet dołącza do Assa Abloy
  15.07.2020 r.

  W dniu 1 lipca 2020 roku Spółka DONIMET oficjalnie dołączyła do międzynarodowej Grupy ASSA...

  W dniu 1 lipca 2020 roku Spółka DONIMET oficjalnie dołączyła do międzynarodowej Grupy ASSA ABLOY.

 • VI Zawody strzeleckie o Puchar firmy DONIMET
  15.07.2020 r.

  W sobotę 11 lipca, na miejskiej strzelnicy w Warce, odbyły się VI Zawody strzeleckie o Puchar...

  W sobotę 11 lipca, na miejskiej strzelnicy w Warce, odbyły się VI Zawody strzeleckie o Puchar firmy DONIMET.

 • Bądź bezpieczny
  23.04.2020 r.

  W kwietniowym numerze miesięcznika FORUM BRANŻOWE, w rozdziale "Ochrona przed włamaniem"...

  W kwietniowym numerze miesięcznika FORUM BRANŻOWE, w rozdziale "Ochrona przed włamaniem" ukazał się artykuł...

 • Donimet potwierdza jakość i niezawodność swoich produktów
  13.02.2020 r.

  W zakończonym procesie badania drzwi mieszkaniowych DL1.3 PP30 RAPTOR w teście Wielokrotnego Zamykania...

  W zakończonym procesie badania drzwi mieszkaniowych DL1.3 PP30 RAPTOR w teście Wielokrotnego Zamykania i Otwierania produkt...