Proces certyfikacji drzwi

Proces certyfikacji drzwi

Najwyższym dowodem uznania i potwierdzeniem jakości produktu oraz systemu organizacji i zarządzania produkcją jest Certyfikat Zgodności. Dla wyrobu budowlanego często nie wymagany prawem (z wyjątkiem drzwi przeciwpożarowych) ale podnoszący w wielkim stopniu rangę wyrobu, jest dla drzwi specjalnych swoistym paszportem i gwarantem bezpieczeństwa, zarówno fizycznego, jak i prawnego, nie tylko dla użytkownika, ale też firmy projektowej oraz wykonawcy obiektu. Obecnie procesowi certyfikacji poddawane są drzwi przeciwpożarowe A60 do zastosowań morskich, dla których certyfikacja jest obowiązkowa. W tym przypadku zastosowanie mają zupełnie odmienne od budownictwa lądowego normy i przepisy, które określają cechy, zakres stosowania oraz wymogi dla drzwi. Podstawowym dokumentem obejmującym 7 grup produktów kierowanych dla przemysłu morskiego, w tym drzwi przeciwpożarowych, jest Dyrektywa 96/98/WE zwana w skrócie Dyrektywą MED, na zgodność z którą przeprowadzany jest proces certyfikacji. Wyrób certyfikowany zgodnie z Dyrektywą MED, producent jest upoważniony i zobowiązany oznakować specjalnym znakiem, tzw. „kołem sterowym” jako potwierdzenie zgodności.

Poniżej przedstawiamy unikatową galerię "palenia" drzwi DONIMET DC3.1 A60 OR do zastosowań na platformy wiertnicze. Badanie ogniowe odbyło się w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku.

Poniżej przedstawiamy galerię "palenia" drzwi DONIMET DC SL A60 OR do zastosowań na platformy wiertnicze. Badanie ogniowe odbyło się w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku.

Badanie ogniowe drzwi DONIMET DC SL A60 OR od strony zewnętrznej:

Badanie ogniowe drzwi DONIMET DC SL A60 OR od strony wewnętrznej:

Aktualności

 • Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2015
  17.04.2018 r.

  System Zarządzania Jakością Przedsiębiorstwa Donimet Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością...

  System Zarządzania Jakością Przedsiębiorstwa Donimet Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. został zatwierdzony...

 • Spotkanie Wigilijne pracowników firmy Donimet
  18.12.2017 r.

  W piątek 15 grudnia, na terenie restauracji Rogalka - Sala bankietowa w Warce, odbyła się wigilia...

  W piątek 15 grudnia, na terenie restauracji Rogalka - Sala bankietowa w Warce, odbyła się wigilia firmowa.

 • Donimet sponsorem XV Biegu Pułaskiego
  27.10.2017 r.

  W niedzielę 15.10, na terenie wareckiego Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, odbył się XV Bieg...

  W niedzielę 15.10, na terenie wareckiego Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, odbył się XV Bieg Pułaskiego

 • III Zawody Strzeleckie o Puchar firmy DONIMET
  25.09.2017 r.

  W sobotę 17 września, na terenie Miejskiej Strzelnicy w Warce, odbyły się III integracyjne Zawody...

  W sobotę 17 września, na terenie Miejskiej Strzelnicy w Warce, odbyły się III integracyjne Zawody Strzeleckie o Puchar...