O firmie

O firmie

Początki firmy DONIMET sięgają roku 1988, kiedy jej założyciel – Józef Donica uruchomił produkcję segmentów ogrodzeniowych w niewielkim zakładzie rzemieślniczym. W roku 1989 rozpoczęto produkcję drzwi stalowych, które zapewniły przedsiębiorstwu sukces rynkowy.

DONIMET jest firmą rodzinną, dzięki czemu jej działania charakteryzuje wysoka elastyczność i szybkość podejmowania strategicznych decyzji. Od początku postawiono nacisk na wysoką jakość produkcji i fachowość obsługi klienta, dzięki czemu firma zyskała renomę i uznanie na rynku. 

Obecnie DONIMET dysponuje trzema budynkami produkcyjnymi o łącznej powierzchni 3000 metrów kwadratowych oraz obiektem biurowym o powierzchni 600 metrów kwadratowych, w których zatrudnia ponad pięćdziesięciu wysoko wykwalifikowanych pracowników. 

Kierownictwo firmy dużo uwagi poświęca działaniom proekologicznym. Powietrze w halach produkcyjnych oczyszczane jest za pomocą sieci wyciągów aspiracyjnych, a wszystkie budynki ogrzewane są nowoczesnymi piecami Viessmann lub nagrzewnicami Tecno-Clima, zasilanymi gazem ziemnym. Procesy lakierowania odbywają się zgodnie z najnowszymi trendami - elementy stalowe lakieruje się w nowoczesnych kabinach do lakierowania proszkowego ADAL, a drewnopochodne elementy wykończeń powierzchni lakierowane są w kabinie lakierniczej LUMINA SAICO, dzięki czemu zanieczyszczenia emitowane przez zakład dodatkowo ulegają zmniejszeniu.​

Sieć sprzedaży wyrobów firmy obejmuje swoim zasięgiem obszar całej Polski. Dystrybucja odbywa się za pośrednictwem ponad stu autoryzowanych dystrybutorów. Produkty firmy sprzedawane są także poza granicami kraju: Republika Czeska – COD-OKNA s.r.o., Wielka Brytania – Lincoln Security LTD., Austria – E.Augustin GmbH, Rumunia – Astra Tehnica De Securitate LTD., Niemcy – SB Systembau e.k., Belgia – Eurobel Construct SCRL.Stale pracujemy nad udoskonalaniem produkowanego asortymentu oraz wprowadzaniem na rynek nowych produktów i rozwiązań technologicznych.​ Produkcja odbywa się na sterowanych numerycznie CNC prasach wykrawających, na podstawie opracowywanych przez naszych informatyków programów w systemach AUTO-CAD i CAD-CAM, co zapewnia wysoką dokładność produkcji i jej powtarzalność.

Jako jeden z pierwszych producentów drzwi antywłamaniowych, wykonując szereg badań w laboratoriach badawczych Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Instytutu Techniki Budowlanej, firma Donimet wprowadziła na rynek drzwi stalowe zewnętrzne produkowane w oparciu o wymagania zharmonizowanej normy europejskiej PN-EN 14351-1:2006.

Firma DONIMET szczyci się pozycją lidera wśród dostawców na potrzeby wojska i innych służb mundurowych. Zawdzięcza to wysokiej jakości produktom posiadającym Certyfikaty Zgodności z wymaganiami tychże podmiotów, a także personelowi technicznemu posiadającemu Poświadczenia Bezpieczeństwa Osobowego oraz posiadaniu Koncesji MSWiA i własnej Kancelarii Tajnej.

Rok 2001 poświęcono na wdrożenie w firmie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2001.​

Jednostką certyfikującą, która zbadała wiarygodność firmy Donimet było Bureau Veritas Quality International, które oferuje uznawane na światowym rynku certyfikaty wydawane według akredytacji między innymi: niemieckiej, holenderskiej, brytyjskiej, amerykańskiej, polskiej i innych. O prestiżu jednostki certyfikującej świadczy fakt, że do jej klientów należą takie przedsiębiorstwa, jak: IBM, Siemens, Rolls-Royce, Goodyear, Mitsubishi, Shell i wiele innych.

Firma Donimet aktywnie uczestniczy w Targach i imprezach, mających na celu przybliżanie potencjalnym klientom produkowanego asortymentu, pozyskiwanie nowych dystrybutorów na terenie kraju oraz promowanie marki.​

Nasze wyroby otrzymały szereg nagród i wyróżnień, począwszy od roku 1998, który zaowocował zdobyciem Złotego Medalu na Targach Budownictwa w Bydgoszczy i Pierwszej Nagrody Prezydenta na Targach Budownictwa w Żorach oraz Złotego Medalu za Bankowy Wyrób Roku 1999 na Konferencji Zabezpieczeń dla Banków. W 2011 roku drzwi specjalne firmy Donimet zostały uhonorowane Dyplomem Lidera Ochrony Informacji Niejawnych w kategorii „Nowoczesne technologie zabezpieczeń technicznych” przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych. Wysoką jakość naszych drzwi potwierdzają Towarzystwa Ubezpieczeniowe, udzielając zniżek w ubezpieczeniach obiektów, w których zostały zastosowane. 

25 maja 2007 Firma DONIMET zajęła I miejsce w III edycji konkursu „Firma Roku Powiatu Grójeckiego 2006” w kategorii Przemysł.

Kierownictwo firmy podejmuje także działania prospołeczne w najbliższym otoczeniu, wspiera lokalne inicjatywy, takie jak program „Działaj Lokalnie” organizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A., sponsorowało Galę Boksu Zawodowego, a drużyna piłkarska DONIMET grała w Wareckiej Lidze Piłki Halowej. 

Od 2008 roku Donimet przyznaje coroczne Stypendium Naukowe dla najlepszych absolwentów wareckich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasi stypendyści osiągają także doskonałe wyniki w nauce na dalszej drodze edukacji, co jest najlepszą zachętą do kontynuowania programu.

W 2014 roku System Zarządzania Jakością Przedsiębiorstwa Donimet został zatwierdzony przez Lloyd's Register Quality Assurance jako zgodny z normą ISO 9001:2008.  Procedury systemu zostały rozszerzone o wymagania Dyrektywy Morskiej MED, co pozwala na sprzedaż drzwi dla przemysłu stoczniowego w każdym zakątku Świata.

W 2015 roku firma zmieniała logo w ramach konsekwentnie realizowanej kampanii sprzedażowej i marketingowej.

11 stycznia 2016 roku, po ukończeniu postępowania sprawdzającego przeprowadzonego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, firma DONIMET uzyskała Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego.


W 2016 roku firma DONIMET otrzymała Gazelę Biznesu 2015. Ranking Gazele Biznesu - to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.
 

Aktualności

 • Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2015
  17.04.2018 r.

  System Zarządzania Jakością Przedsiębiorstwa Donimet Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością...

  System Zarządzania Jakością Przedsiębiorstwa Donimet Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. został zatwierdzony...

 • Spotkanie Wigilijne pracowników firmy Donimet
  18.12.2017 r.

  W piątek 15 grudnia, na terenie restauracji Rogalka - Sala bankietowa w Warce, odbyła się wigilia...

  W piątek 15 grudnia, na terenie restauracji Rogalka - Sala bankietowa w Warce, odbyła się wigilia firmowa.

 • Donimet sponsorem XV Biegu Pułaskiego
  27.10.2017 r.

  W niedzielę 15.10, na terenie wareckiego Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, odbył się XV Bieg...

  W niedzielę 15.10, na terenie wareckiego Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, odbył się XV Bieg Pułaskiego

 • III Zawody Strzeleckie o Puchar firmy DONIMET
  25.09.2017 r.

  W sobotę 17 września, na terenie Miejskiej Strzelnicy w Warce, odbyły się III integracyjne Zawody...

  W sobotę 17 września, na terenie Miejskiej Strzelnicy w Warce, odbyły się III integracyjne Zawody Strzeleckie o Puchar...